Skutočné jedlo ...

  Banská Bystrica a okolie


Pre Bystričanov, ale aj návštevníkov nášho nádherného regiónu sme pripravili špeciálnu ponuku - PEČENÉ PRASIATKO, ktoré môže byť súčasťou aj Vašej párty, či rodinnej alebo firemnej oslavy.

Od roku 2005 na Starých Horách a od roku 2019 na Gazdovskom trhu v Banskej Bystrici sa venujeme pečeniu prasiatok, ale husí, kačíc, moriek, jahniat ...

Naše pečené prasiatka sa vďaka vysokej kvalite stali neodmysliteľnou súčasťou mnohých rodinných oslav. Súčasťou našej bohatej ponuky je aj možnosť objednania domácich kyslých príloh z našej vlastnej produkcie (kyslé uhorky, kápia, baranie rohy ...). Samozrejmosťou je aj čerstvo upečený chlieb.

- Aká je cena? Cena prasiatka je 11€ / kg v surovom stave (kuchynská úprava t.j. bez vnútorností). Cena platí od pondelka do piatku. V sobotu je cena 12€ /kg a v nedeľu a počas sviatkov 13€/kg.

- Aké veľké prasiatka máte v ponuke? Váha prasiatok závisí od sezóny. Samozrejme, snažíme sa vždy vybrať ideálne veľké prasiatko pre konkrétny počet ľudí.

- Aké je ideálne veľké prasiatko? Zo skúseností môžeme povedať, že pre 10 člennú partiu je ideálne cca 10kg prasiatko, pre 15 člennú partiu cca 13kg prasiatko, pre 20 člennú cca 15kg prasiatko.

- Aké najmenšie / najväčie prasiatka pečiete? Snažíme sa ponúkať prasiatka od 10kg do max. 25kg t.j. pre partie od 10 do 35 ľudí.

- Kedy objednať? Objednávky prijímame min. 3 dni vopred, nakoľko prasiatko leží v koreninách 3-5 dní (podľa váhy prasiatka). Platí zásada čím dlhšie tým lepšie.

- Ako objednať? Objednávku pečného prasiatka je možné zrealizovať telefonicky na čisle 0918 477 608, e-mailom na adrese hostinec@gazdovskytrh.sk alebo osobne v našich prevádzkach HOSTINEC na Starých Horách, alebo na Gazdovskom trhu v Banskej Bystrici (Družby 35 - Fončorda).

- Je potrebné uhradiť zálohu? Áno, aby Vaša objednávka bola považovaná za garantovanú, je potrebné uhradiť zálohu vo výške 50€ v hotovosti. V prípade, že plánujete objednávku zrealizovať telefonicky, alebo e-mailom, budeme Vás informovať o možnostiach prijatia platby.

- V akých časoch je možné prevziať upečené prasiatko? Upečené prasiatko je s ohľadom na pečenie možné prevziať najskôr od 12:00.

Gazdovský trh Družby 35 (Fončorda)
Banská Bystrica

Kontakt:
0918 477 608
info@gazdovskytrh.sk
www.gazdovskytrh.sk

Novinky